12 Led 2.- 4.2. SÁRA TICHÁ V NAMASTERY!

Drazí přátelé Namastery! Začátkem února 2018 nám bude obrovksou ctí přivítat v Namastery Sáru Tichou, populární a velmi inspirativní jógovou osobnost slovenského původu, žijící a působící ve Vídni. Nenechte si ujít tuto jedniečnou příležitost a zarezervujte si s dostatečným předstihem své místo na její zážitkové Masterclass či některých ze 3 tématických workshopů, které všechny proběhnou v 1. únorovém víkendu! Navzdory poměrně mladému věku jsou znalosti a dovednosti Sáry skutečně obdivuhodné. Její praxe ve velké míře reflektuje cestu, která ji k józe přivedla- sportovní a taneční historie následovan touhou po zklidnění myslí skrze „challengování“ vlastního těla. Můžete se těšit na hravost, preciznost a silnou odhodlanost motivovat publikum a šířit jógu „vně i mimo“ podložku. Je více než jisté, že každý z těchto workshopů posune vaši jógovou praxi na zcela novou úroveň. Budeme se na Vás těšit! Do 15. ledna sou registrace za zvýhodněné „early bird“ ceny!

Co se bude dít?

Pátek 2.2. 18: 00-20: 00 – Vinyasa Flow Masterclass: Vinyasa a la Sara 

Tato speciální dvouhodinová vinyasa flow lekce spojuje hned několik stylů jógy, jako jsou Ashtanga, Bikram a Jivamukti. Zaměřuje se na vytváření rovnováhy mezi silou a pružností těla při pohybu plynoucím s dechem. Obsáhneme široké spektrum základních a složitějších pozic, v nichž si každý najde svou výzvu i pohodlí. Nebudou chybět pozice otevírající kyčle, předklony, záklony, rotace a inverze. Celý průběh lekce bude veden v několika úrovních pokročilosti, neboť hlavním cílem této masterclass je, aby si ji všichni maximálně užili! 

Cena za Masterclass:
Přihlášení do 15.1.2018 – 520 Kč
Přihlášení po 15.1.2018 – 650 Kč 
rezervovat

Sobota 3.2. 9: 00-11: 00 – Převrácené pozice: Postavte se strachu a obraťte se vzhůru nohama 

Vzhledem k tomu, že se málokdy (jestli vůbec někdy) obracíme záměrně vzhůru nohama, je obava z inverzí přirozená. Je však veliká škoda, aby nám náš strach zabránil užívat si potěšení a blahodárné účinky, které inverzní pozice nabízí. V toto zábavném a interaktivním workshopu získáte příležitost užít si praxi inverzí všech tvarů. Vzhledem k tomu, že je workshop vhodný pro úplně všechny úrovně pokročilosti, každý si s sebou odnese nějaké nové poznatky- ať už k základním, nebo komplikovanějším převráceným pozicím (handstand, vrischikasana či sirsasana II, apod.). V rámci teorie se speciálně zaměříme na zdraví zápěstí, základy práce se sílou v pozicích, techniku balancí na rukou a mnoho dalšího. Tento workshop je rozhodně skvělou příležitostí pro propojení se se svým corem, nalezení správného nastavení těla a v neposlední řádě také postupném rozpouštění strachu, jak se budete v průběhu workshopu pomaličku posouvat za hranice vaší komfortní zóny. 

Cena:
Přihlášení do 15.1.2018 – 770 Kč
Přihlášení po 15.1.2018 – 900 Kč 
rezervovat

Sobota 3.2. 13: 00-15: 00 – Cesta ke flexibilitě a mobilitě

Během každodenního života se stres usazuje v našem těle vytvářejíc fyzickou a mentální ztuhlost/stagnaci. Protahováním těla se nejen prodlužují svaly, ale dochází také k uvolňování těchto tenzí a napětí uložených ve tkáních. Workshop je určen všem, kteří chtějí doslova „otevřít“ své tělo nové úrovni pohybu. Protahování zaručeně činí naše tělo zdravější, silnější a odolnější vůči různým typům zranění. Pokud je trénink flexibiity prováděn správně, pomáhá nám lépe se naladit na vlastní tělo, být s ním v hlubším propojení. Je to forma jakési aktivní relaxace, která na naše tělo příznivě působí jak na fyzické, tak mentální úrovni. V rámci teorie pohovoříme o tom, proč a jak lidské tělo reaguje na protahování a společně prozkoumáme způsoby, jak bezpečně zvyšovat naše pohybové možnosti. Všechny úrovně pokročilosti jsou vítány. 

Cena:
Přihlášení do 15.1.2018 – 770 Kč
Přihlášení po 15.1.2018 – 900 Kč 
rezervovat

Neděle 4.2. 9: 00-11: 00 – Záklony a práce s páteří

Pokud se skutečně zamyslíme nad charakterem pohybu našeho těla v běžném dni, uvědomíme si, že je omezen především na pohyby směrem dopředu. Zřídkakdy se stavíme odporu gravitace vykonávajíc pohyb směrem dozadu, do stran či vzhůru nohama (přestože je naše tělo stavěno tak, aby si právě tyto pohyby naplno užilo!). Vzhledem k přemíře jednostrannosti je tento druh pohybu často, obzvláště v jógové praxi, pro většinu lidí nemalou výzvou a my si v rámci záklonového workshopu rozhodně sáhneme (bezpečně) na hranice naší komfortní zóny. Workshop je sestaven tak, abychom se naučili plynout v naprosté harmonii těla, dechu a pohybu, potřebné k uvolnění napětí v rámci dosažení plné flexibility páteře. Naučíme se jak připravit tělo na to, abychom prováděli záklony kontrolovaně a s lehkostí, také jak všeobecně docílit plného rozsahu pohybu naší páteře. Všechny úrovně pokročilosti jsou vítány. 

Cena:
Přihlášení do 15.1.2018 – 770 Kč
Přihlášení po 15.1.2018 – 900 Kč 
rezervovat

 Watch Dragon ball super