BÁRA

/ Letorka yógy a zakladatelka Namastery

Velice často říkám, že jógu cvičím plus mínus 7 let, avšak “skutečnou” jógu zhruba 3 roky. Rozhodné bylo období, kdy jsem si zakusila něco, co anglicky hovořící lidé často nazývají “rock bottom”, prostě vrchol mé nespokojenosti s některými oblastmi života nabral té nejvyšší formy a to odrážel i rozsáhlý ekzém a alergie. Člověk má v takové situaci možnost postavit se k věci v roli oběti, přizpůsobit se “osudu” a naučit se s věcmi žít tak jak jsou, anebo vzít situaci do svých rukou a začít dělat věci jinak. Série náhod-nenáhod, setkání, množství seminářů, workshopů a knih mě naučilo ke svému životu, tělu a lidem kolem mě přistupovat zcela jinak, vědoměji. Přivedlo mě to i k různým terapeutickým a vědeckým oborům, které nyní studuji, neskutečně mě fascinují a začleňuji je i do své praxe s klienty – jak na skupinové, tak individuální bázi. Mohu říci, že jsem nebyla nikdy šťastnější. Jóga se stala mým životním stylem, dovoluje mi odstraňovat ze života věci, které mi brání si jej užívat plnými doušky. Je to jakási tělesná hygiena, dialog s vlastním tělem. Baví mě dělat si z toho srandu a říkat lidem “Ok ok, plánuješ rozhovor se svým mužem, se svou kolegyní či kamarádkou, ale kdy jsi naposledy komunikovala se svým tělem, zjišťovala jak se má a jestli něco nepotřebuje?” Tento dialog je nesmírně důležitý a jóga & meditace je na to tím nejlepším prostředkem.

Lekce: Poweryoga, Yoga Beautiful TM

KLÁRA

Yoga teacher, handstad lover, rebel yogi. Klára začala jako učitelka aerial yogy, poté se pomalu z létání přesunula na podložku a začala cvičit vinyasa flow, yoga therapy a yin yogu. Absolovala kurz Instruktor Hatha jogy (150 hodin). Nyní se věnuje dynamické a silné Vinyase, která je hravá a zábavná. Kára rovněž praktikuje jako doplňkový styl jemnnou a hlubokou Yin yogu. Oba tyto styly se navzájem doplňují tak, aby přinesli harmonii a souznění mezi tělem a duší. Pravidelně pořádá jógové workshopy zaměřené na sílu, stabilitu a balance na rukou.

Klára absolvovala kurz “Inversion, adjustments, sequencing & self – inquiry (40 YTT )” a “Finding your balance (30 YTT)” se známým zahraničním lektorem Patrickem Beachem. Dlouhodobě spolupracuje s učiteli jako je Dylan Werner, Meghan Currie, Celest Pereira.

Lekce: Vinyasa yoga

PETRA

Joga si mě objevila v roce 2002 v New Yorku. Po první Jivamukti hodině jsem srolovala podložku a věděla jsem, že se stalo něco velikého. Stala jsem se součástí něčeho co mě bytostně i spiritualně převyšuje, něčeho čehož jsme součástí všichni, aniž bychom si to uvědomovali. Životní láska nebo láska na několik životů. Od této chvíle se změnil můj život, protože se změnil můj pohled na něj. Před jógou stojím nahá, skromná a vděčná. Vděčná všem minulým, současným i budoucím učitelům jógy. Jógy jako jedním z filozofických směrů.
Věřím, že skrze praktikování jógových asán můžeme změnit  pohled nejen na naše těla a myšlení, ale hlavně  na svět ve kterém žijeme. Můžeme změnit naše denní vnímání a tím i konání. Konání, které se stává vůči všemu a všem kolem nás soucitnější, jemnější, hlubší a zřetelnější.

Na svých hodinách učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocňuje radost a prožitek při jógových ásanách. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání – začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou jóga přináší mě.

Lekce: Jivamukti yoga

MARKÉTA

Markéta se věnuje józe již 16 let, miluje tanec, zpívá, hraje na ukulele a dělá úžasné masáže. Je to jeden z lidí, kteří rozzáří místnost svou přítomností a každý si ji na první dobrou zamiluje. Není divu, že má při sobě již mnohaletou věrnou fanouškovskou základnu. Z našeho pohledu je to velmi inspirativní osobnost, jejíž popularita se šíří výhradně slovem a dobrou zkušeností. Markéta má poměrně rozsáhlý repertoár jógových stylů. Momentálně učí exkluzivně u nás v Namastery, kde vede lekce moderní Aštangy.

Na svých hodinách učím dynamičtější vinyasu, při které kladu důraz na spojení dechu s pohybem a to vše za doprovodu hudby, která jen umocňuje radost a prožitek při jógových ásanách. S pomocí hudby, zpěvu manter, meditace a vědomého dýchání – začneme postupně seřazovat tělo, duši a vědomí a tím vytvoříme vnitřní cestu k uzdravení a posílení. Při svých hodinách chci hlavně rozdávat radost a lásku kterou jóga přináší mě.

Lekce: Moderní Ashtanga Yoga

HELENA

Pohyb mě provází od útlého dětství. Věnovala jsem se zejména tenisu a lyžování. Později jsem zjistila, že mě nejvíce fascinuje efekt práce těla s vlastní vahou a kombinace tohoto cvičení s během a jógou.

To, že kotoul, nohy za hlavou či skoky přes švihadlo jsou samozřejmostí v dětství, neznamená, že je tomu tak i v dospělosti.

Učím své klientky pohybu, který zvýší výkonnost, pružnost, stabilitu a balanci.

PAVLA

 

Lekce: Hatha yoga, Yin Ceremony Yoga

DANI

 

Lekce: Flow Hard Yoga

Watch Dragon ball super