26.11. Art of Yoga - kouzlo doteku & anatomie pozic

26.11. Art of Yoga -  kouzlo doteku & anatomie pozic

Umění jógových pozic, dech a jógová asistence. To vše a mnohem víc probereme na nadcházejícím workshopu pod názvem Art of Yoga -  kouzlo doteku & anatomie pozic s Markétou Maršálkovou. Workshop zaměřený na techniku pozic a jógovou asistenci je určen úplným začátečníkům, kteří by rádi pronikli do tajemství jednotlivých pozic i zkušeným jogínům a lektorům, kteří si chtějí prohloubit znalosti v tom, jak pracovat s klienty v pozicích. 

 

Cílem workshopu je především precizní osvojení si pozic, abychom naši praxi mohli posunout na další úroveň vnímání. Probereme, co se v jednotlivých pozicích děje, jak vypadají, jaké jsou pochody těla, nebo jak má správně vypadat geometrie paží či chodidel. Pozicím se budeme věnovat tak dlouho, dokud se v nich nebudeme cítit natolik stabilizovaní, že budeme schopni zapojit dech a posunout tak pozici ještě dál. (Vinyasa ve volném překladu znamená manželství dechu a pohybu) Naučíme se synchronizovat dech a pohyb tak, aby pro nás byla tato kombinace přínosná a umožnila nám pozici zjednodušit a procítit.

Probereme rozmanitou škálu pozic – od těch ve stoje, vleže, až přes obrácené pozice nebo jejich modifikace. Nebudou chybět ty nejznámější, jako je trikonásana, bojovníci nebo most či svíčka. Zaměříme se i na to, kdy je jednotlivé pozice vhodné provádět a kdy bychom naopak měli zvolit jiné. Přijde řeč i na vhodnost jednotlivých druhů jógy – kdy potřebujeme dynamičtější praxi, kdy je naopak vhodné zařadit něco pro zklidnění těla i duše.

Na závěr workshopu si vyzkoušíme a řekneme jak pracovat s naší (nebo cizí) tělesnou váhou, jak pracovat s člověkem a jeho energií, jak správně vycítit, kam až druhého mohu bezpečně dostat a co je naopak moc, a především jak vnímat pozici přes někoho druhého – tak nejlépe pochopíme, jak vnímat v pozicích sami sebe.

 

Pro koho je workshop určen?

  • pro všechny začátečníky, kteří si chtějí vštípit základy jednotlivých pozic, na které není v běžných lekcích čas
  • pro pokročilé jogíny nebo lektory jógy, kteří by se chtějí naučit nebo si připomenout principy podpory klientů 
  • pro ty, kdo chtějí odblokovat strach z jógových lekcí, kterým “nerozumí”

 

Součástí workshopu bude i káva a čaj, drobné občerstvení a zdravý a výživný oběd od našich přátel z karlínské Etapy. Po workshopu bude prostor pro společné sdílení dojmů, zkušeností a prožitků. 

 

Program: 

10.00-12.00 – technika jógových pozic, výuka dechových technik

12.00-13.00 – oběd

14.00-16.00 – “adjustments”, kouzlo jógového doteku

 

Datum:

sobota 26.11., 10:00 - 16:00 

Cena:

1550 Kč Člen / 1650 Kč Nečlen


Rezervace klasicky přes rozvrh! Těšíme se na Vás!