JAN JIRÁK WS: Handstand tak trochu jinak

JAN JIRÁK WS: Handstand tak trochu jinak

Om om Namastery přátelé!

Abyste se nedivili, i v józe jsou trendy. Některé pozice v jógových lekcích již nejsou tak časté, některé naopak nabývají na popularitě. Obrovským trendem několika posledních let je Stojka / handstand / Adho Mukha Vrksasana. Probíhá spousta diskuzí (nejen u nás ve studiu), zda je skutečně "nutné" sanžit se ve své jógové praxi / životě udělat stojku. Vězte, že veškeré myšlenky, které vám okolo toho lítají hlavou reflektují Vás samé a Vaše životní postoje (a souzení věcí a lidí okolo všeobecně).  Co na stojky říká Namastery?

  1. Proč dělat stojky? ...A proč NE?! Jak říká Honza Jirák "Kdo umí chodit, zvládne stojku." Lidské tělo je dokonale uzpůsobeno tomu, abychom se s přehledem uměli udržet v různých balancích na rukách, stojka je skutečně jednou z královských balancí, proč bychom v životě neměli dosáhnout těch nejlepších výsledků a nejvyšších cílů? Život je dar, stejně jako tělo, kterým jsme byli obdarování, pojďme si jej užít v plné jeho kráse!
  2. Perfektní tréninková osnova na míru! Stojka vám nic neodpustí! A tak, pokud se ji rozhodnete trénovat, budete vylepšovat a pracovat na všech nově objevených slabých částech těla (mysli) a disbalancích až stojku uděláte. Tehdy budete vědět, že jste dosáhli perfektní mentální a fyzické harmonie.
  3. I BET YOU! Dejte si výzvu! Vsaďte se sami se sebou! Překonejte sami sebe, svá strachy a limity!
  4. CESTA JE CÍL! Trénink stojky znamená spoustu času stréveným poznáváním sebe a svého těla. Tento čas nemůžete strávit lépe.
  5. Stojky jsou HRAVOST! Přátelé hravost je mládí, kdo ztrácí hravost, jako by začínal umírat!

Pokud jsme Vás alespoň trochu navnadili, věnujte pozornost následujícímu textu, neboť bychom Vás títmto chtěli pozvat na velmi výjimečný workshop s již zmíněným Janem Jirákem, který balanční techniky (handstand, headstand) vystudoval jako hlavní specializaci na Akademii moderního cirkusu v Kodani a má za sebou několikaleté lektorské zkušenosti v Čechách i zahraničí.

Společně jsme pro vás připravili jednodenní intenzivní workshop, který prostřednictvím 4 hlavních elementů (rovnováha, síla&efektivita, estetika&rovná linie, flexibilita) propojí vaše tělo, mysl a sílu intuice. Využijeme techniky práce na stojce také jako přiležitost k vašemu osobnímu rozvoji. Zapojení mentální roviny do trénknu balancí na rukou je klíčovým aspektem a činí tento workshop opravdu unikátním.


IV Elements Upside Down Workshop

aneb Handstand tak trochu JINAK

Neděle 26.5. v Namastsery
10:00 - 15:00 
( 45min polední pauza s občerstvením ve studiu)

Témata workshopu:

Rovnováha

Změna je život. A tak i rovnováha.

Tělo je organický objekt, jehož údržbový mechanizmus (dýchání, oběh krve apod.) způsobuje z hlediska rovnováhy parazitní pohyb. Pro to, abychom zůstali v rovnováze, musíme na tyto „chyby“ konstantně reagovat.

Síla a efektivita

Děláme věci, které máme rádi a které máme rádi méně. Tak proč nebýt efektivní a rychlí s povinnostmi, jež neděláme nejraději, a pak si užívat chvíle s tím, co opravdu milujeme. To samé platí pro handstand – proč nevyužít rovnou svislou linii našeho těla a držet v handstandu s tím nejmenším úsilím? Stačí jenom správně poskládat klouby nad sebe do rovné linie a už si jen užívat malé korekce v rovnováze. 

Umění handstand není prvoplánově určený pro posílení svalů, ale pro využití biomechaniky našeho těla tak efektivně, abychom stáli, jako na nohách. 

Estetika a rovná linie

U každého řemesla platí: “Dokonalost je stav, kterého pravděpodobně nikdy nedosáhneme. Nicméně se k ní můžeme neustálým tréninkem přibližovat. A cesta za dokonalostí nám může posloužit i mnohem více než jen k mistrovské dovednosti dané disciplíny.“

Flexibilita

I mysl může být flexibilní. Když se nám podaří překročit hranice naší mysli, můžeme být kreativní. Ale co když pak ztuhlé tělo limituje naši tvůrčí mysl? Následuje trénink flexibility. Pružné tělo může proměnit pouhou myšlenku do fyzického projevu bez omezení. Reakce na přítomnost je pak přirozená a bez bolesti. Tak zůstaňte pružní – duševně i fyzicky.

Co je handstand?

Je to překonání strachu.
… svoboda.
… kontrola.
… dovednost.
… ukotvení se.
Je to pohyb.
… ale stálý a minimalistický.


Můžete se těšit na 4 úžasné hodiny (uprostřed 45min polední pauzička na občerstvení) při kterých budete zdokonalovat nejen svou techniku, práci s tělem ale i mysl. Občerstvení na poeldní pauzu bue zajištěno, stejně jako organické bylinné čajíky od Ecce Vity, kávička, dobrá nálada a nenapodobitelná atmosféra jarního Namastery! Nemůžeme se dočkat!
Cena Workshopu je: 1 200 Kč -> REZERVACE

Těšíme se na Vás yogis!