Muž a Žena - Tanec Polarit | Kundalini Yoga Workshopy s Václavem Hnízdilem

Muž a Žena - Tanec Polarit | Kundalini Yoga Workshopy s Václavem Hnízdilem

Vašek Hnízdil je nespoutaná duše, která miluje adrenalin mořských vln a sněhového prašanu, zároveň z něj však srší obrovský klid, moudrost a pokora. Jeho hektický styl života byl navždy transformován v době, kdy před 14 lety o vlásek unikl kolečkovému křeslu. Díky józe (hathayoga školy iyengar) ku překvapení rehabilitačních lékařu začal chodit, avšak byla to právě kundalini yoga, která ho uchvátila. Jejím intenzivním studiem poznal realitu vyššího vědomí, neuvěřitelnou sílu této královské jógové disciplíny a zároveň pochopil, že vlastní realitu si projektujme každý sám a že každý musí vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. 

Všechny tyto elementy Vaškova života z něj učinili opravdu výjimečného učitele, který si možná i díky své rebelské stránce dokáže získat lidi, které by normálně na jógu (jakoukoliv) nikdy nikdo nedostal. V jeho podání vám kundalini jóga bude připadat asi tak normální, jako ranní káva. Avšak probuzenní má v této souvislosti trošičku jiný charakter!


23.11.2019 Muž a Žena - Tanec Polarit
10:00 (5h)

1360 CZK člen Namastery Club
1500 CZK nečlen

V listopadu se můžete těšit na Václavův “signature” workshop na téma odlišnosti mužského a ženského elementu v každém z nás. Účelem workshopu pak bude tyto dva elementy v sobě nalézt a zharmonizovat.

 

18.1.2020  Muž a Žena: Tanec Polarit - párová jóga
9:30 - 18:00
(8H, 30min polední pauza s občerstvením*)
*Možnost objednání obědu z www.tandoor.cz

1440 CZK člen Namastery Club
1600 CZK nečlen

*sleva 10% ze vstupného pro účastníky v páru / ve dvoljici

Volné pokračování tohoto workshopu bude v lednu 2020, kdy se v Namastery ke stejnému tématu a za stejným účelem setkají:

  • páry, které si takto budou moci vzájemně zkvalitnit vztah,
  • anebo dvojice přátel, které si tak či tak díky vybraným technikám "odzrcadlí" všechny potřebné věci
  • jednotlivci, kteří si náhodou-nenáhodou vyberou naprosto ideálního parťáka / parťačku přímo na místě!*

*Všechny tři varianty účastníků z workshopu získají ekvivalentní přínos, takže nezoufejte, nemáte-li s kým jít! Přijďte prostě sami!

Techniky kundalini jógy v rámci párové jógy praktikované s partnerem (muž a žena, mohou to být i dvě ženy, nebo dva muži) nám pomohou využít polarit pro náš vnitřníí růst a zpracování letitých bloků a bolístek. Skrze oči druhého jsme si schopni uvědomit aspekty svého já, které bychom sami neviděli.  


Co je kungalini jóga?

Kundalini joga je často nazývána jóga vědomí, nebo také Raj jóga tj.  Královská sjednocující disciplína. Buduje vyvážený vztah mezi tělem, myslí a duší.  Existuje 22 forem jógy, které se různě liší v technikách práce s lidským tělem. Některé kladou důraz na použití těla (hatha jóga, vinyasa), jiné se zaměřují na použití zvuku (Laya jóga, Mantra jóga), nebo využívají vizuálních forem jako Yantra jóga. Kundalini jóga využívá všechny tyto techniky zároveň a tak se pozitivní efekt  a síla tohoto cvičení násobí. Pro svou účinnost byla po tisíciletí tajnou naukou jen pro nejvyšší kastu společnosti  - Raj . Jedná se bez pochyby o jeden z nejefektivnějších nástrojů k adaptaci na změny, které nám přináší právě začínající „Éra Vodnáře“.  Praktikování Kundalini jógy přináší zvýšení  životní energie se zřetelem na správné držení těla. Umožňuje rozvinutí vědomí více spojeného s intuicí a vnitřní moudrostí. 


Václav Hnízdil BIO

V letech 2001 – 2009 jsem studoval jógu na ostrově Tenerife pod vedením učitelky  Patrizia de Sabata, která je pro mě  zosobněním živoucího mistra hathayogy školy iyengar.  

Zlomem v životě byl rok 2006, kdy mi byl po vleklých bolestech beder diagnostikován benigní nádor v míšním kanálu, který téměř přerušil míchu.  Dle lékařů jsem unikl o vlásek kolečkovému křeslu.  

Takto mě vesmír přinutil se zastavit a přehodnotit dosavadní hektický život.  Díky józe jsem ku překvapení rehabilitačních lékařů začal chodit v podstatě okamžitě a pomalu zpět nabýval rovnováhu. 

V letech 2008 a 2009 jsem se zůčastnil intenzivních kurzů kundalini jógy pod vedením Carlose Uruttii Francote a tento zážitek změnil  můj život a pohled na praxi jógy.  Carlos mi ukázal realitu vyššího vědomí a neuvěřitelnou sílu královské disciplíny Kundalini jógy.  Od tohoto okamžiku se věnuji jejímu intenzivnímu studiu.  

V roce 2013 jsem vystudoval roční kurz pro učitele Kundalini jógy a pokračuji ve studiu druhé úrovně učitelského tréninku. 

Jóga mi ukázala, že vlastní realitu si projektujeme každý sám a každý musí vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou.