Nová posila Namastery týmu: Daniela!

Nová posila Namastery týmu: Daniela!

Od května 2023 se náš lektorský tým rozšíří o novou tvář: Danielu Novákovou ♥︎ Daniela ale není v Namastery poprvé, setkali jsme se s ní již v rámci 200HR Vinyasa Yoga Teachers Trainingu s Ericou Blitz v roce 2019, kde mezi studenty vynikala a ihned si nás získala svým vřelým temperamentem. Daniela bude mít pod palcem hned dvě nové lekce, těšit se můžete na  kombinaci dynamické a pomalejší flow (o kterou si mnoho z Vás již delší dobu psalo). Startujeme již ve čtvrtek 4. května! 

 

Co nám o sobě Daniela prozradila? 

“Jóga je pro mě vyjádřením respektu k tělu a jeho moudrosti a zároveň tou nejlepší cestou, jak uvolnit mysl a nakrmit duši – a přesně to se snažím na lekcích poskytnout klientům. Mým cílem je nabídnout a vytvořit prostor, ve kterém se všichni bezpečně a svobodně, pomocí pohybů, dechu a jejich spojení dostanou blíž k sobě samým. Lekce vždy začínají zastavením se a nenásilným prozkoumáním se. Teprve poté je čas tělo smysluplně zahřát, rozpohybovat a připravit na následující – což může být, dle typu lekce, něžné plynutí, relaxační aroma jóga, silová powerjóga, kreativní vinyasa nebo třeba tradiční navakarana. Neoddiskutovatelnou součástí  je pak závěrečná relaxace, při které tělo, hlava i duše dostanou možnost všechno vstřebat a integrovat.

Jóga si mě vlastně našla už jako malou holku. A byla to láska na první pozici! ♡ Strávila jsem pak několik let studiem těla, mysli i smyslů a jsem obrovsky vděčná za příležitosti učit se od neuvěřitelně moudrých a inspirujících osob v průběhu nejrůznějších jógových výcviků a teacher trainingů, rekvalifikačních kurzů a workshopů.

Na lektorování mě nejvíce baví pozorovat, jak lidé na lekcích rostou a sílí před očima. Fyzicky, ale zejména psychicky. Nesmírně mě těší vnímat, jak s každou další společnou hodinou klienti stojí na podložce sebevědoměji a jak z každé lekce z podložky odchází vyrovnanější. Jak si postupně dovolují vydechovat hlasitěji (od čehož je už jenom kousek k tomu vyjadřovat myšlenky a city hlasitěji) a jak se se mnou loučí spokojenější, než jak se vítali – snad spokojenější se sebou. A v sobě.

To mě baví nejvíc – být pro klienty oporou na podložce tak, aby si klienti byli oporou svou vlastní mimo ni.”

 

Nové lekce

1. DYNAMIC VINYASA: NAVAKARANA

Dynamická, povzbuzující a energická praxe vinyasa jógy postavená na jedinečné metodě navakaraṇa, která v sobě pojí tradiční přístup jógového učení (učitel udává rytmus pomocí úderů dlaní a zpěvu manter v sanskrtu) a moderní poznatky o lidském tělu a mysli. Výsledkem je fyzicky náročná, ale psychicky silně odpočinková praxe.

Velmi unikátní zážitek a poznání tradiční výuky jógy. Při osvěžující dynamické sekvenci asán budete vedeni nejen zpěvem, ale i hlasem, který je laděn se zvukem tradiční čtyřstrunné loutny, a také rytmickým tleskáním rukou. Minimum nadbytečných slov, melodičnost, počítání dechů v sanskrtu, zvukomalebnost hlasu a nástroje poskytují jedinečnou harmonickou flow, udržují pravidelný dech, přináší naprostou koncentraci a čistou mysl.

Co je to Navakarana?

Navakaraṇa Vinyāsa doslova znamená „kompozice devíti druhů pohybu“. Metodu po více než 20 letech studia vyvinul Dario Calvaruso a promítl do ní poznatky z tradiční jógy, indických a čínských lidových tanců nebo japonských bojových umění.

Harmonické plynutí a ojedinělá estetičnost navakaraṇa vinyāsy jsou účinným nástrojem pro dosažení takzvané meditace v pohybu. Metoda klade důraz na rytmické dýchání, přináší koncentraci a mentální jasnost a vštěpuje praktikujícím podněty pro sebeobjevování a sebetransformaci. Na fyzické rovině je navakaraṇa vinyāsa velmi smysluplnou cestou pro efektivní posílení svalů celého těla, rozvoj mobility a zvýšení flexibility.

Čtvrtek 18:00-19:00 

[English friendly class]

CENA LEKCE: 250 Kč Člen / 300 Kč Nečlen

Zarezervujte si úplně první lekci 4.5. ZDE, každou další čtvrteční lekci rezervujte klasicky přes náš rozvrh.

2. SLOW FLOW

Spojení jemné jógy s něžností tance a plynulostí dechu, to je slow flow. Najdete v ní všechno, co právě potřebujete – zvolnění, zpomalení a někdy až úplné zastavení, stejně jako plynutí, splynutí nebo vypuštění nepotřebného a dále nesloužícího.  

Pomalejší rytmus, klidné tempo, pravidelný dech a kreativní sekvence nabízí možnost ponořit se hlouběji do sebe samých, posunutí se dál ve vlastní praxi a zakončení dne s uvolněnou myslí, nasycenou duší a potěšeným tělem.

Čtvrtek 19:15-20:15 

[English friendly class]

CENA LEKCE: 250 Kč Člen / 300 Kč Nečlen

Zarezervujte si úplně první lekci 4.5. ZDE, každou další čtvrteční lekci rezervujte klasicky přes náš rozvrh.