25.7.-26.7. Summer Yoga Immersion w/ Zgung

25.7.-26.7. Summer Yoga Immersion w/ Zgung

Lenka Minariková, známá jako Zgung, je mezinárodní učitelka jógy pocházející ze Slovenska, žijící ve Vídni. Kromě jejích workshopů a pravidelných lekcí pracuje jako výzkumný asistent na lékařské univerztě ve Vídni, kde se specializuje na magnetickou rezonanci a procesování lékářských obrazových materiálů. Není tedy divu, že si libuje ve funkční anatomii těla a tyto bohaté znalosti zhodnocuje na svých jógových lekcích a workshopech. Záliba v tanci, lektorský výcvik s královnou vinyasy, Briohny Smith (USA), a řada dalích seminářů se světovými učiteli zformovala Lenčinu praxi do převážně dynamického stylu, který je díky její praxi v medicínském oboru zaměřený na zdravé držení těla, aktivní zapojování svalů a fukčnost těla vůbec. Věří, že právě toto uvědomění všeobecně odlišuje jógu od dalších sportů a přidává tomuto druhu pohybu novou hodnotu - spojuje tělo a mysl. Na jejích hodinách je tak potřeba připravit se na výzvy nejen pro tělo, ale také mysl - je to prostě Namastery člověk se vším všudy! <3 

Na naši jarní víkendovou immersion jsme pro vás připravili 4 témata workshopů, které obohatí úplně každého nehledě na jeho pokročilost v józe! Co nás tedy čeká?

sobota 25.7. 10:00 - 12:30 Záklony zdravě
sobota 25.7. 13:30 - 16:00 Mobilita ramen a středu těla
neděle 26.7. 10:00 - 12:30 Obrácené pozice a jak k nim přistupovat
neděle 26.7. 13:30 - 16:00 Mobilita kyčlí

Registrace je dostupná standartně přes náš ROZVRH.

A teď trochu podrobněji:

SOBOTA

ZÁKLONY ZDRAVĚ
25.7. 10:00 - 12:30

Záklony jsou jedním z Lenčiných nejoblíbenějších témat. Páteř nese naše tělo, dovoluje nám stát ve zpřímené poloze a pokud není podporována silným svalstvem, je také velmi náchylná na zranění a opotřebení. Se správným zahřátím a prováděním jógových pozic je možné toto svlastvo posílit a vrátit mu potřebnou flexibilitu tak, aby byla zachována funkčnost páteře do co možná nejvyššího věku. Na tomto workshopu se budeme věnomat tomu, co všechno v těle při záklonových pozicích pracuje, a jak tyto jednotlivé části izolovaně ovládat před jejich zapojením do jednotlivých jógových pozic (jako je most, holub, pozice luku či krávy). Naučíme se jak je možné předcházet různým zraněním a poškozením zbůsobenými syndromem opakovaného přetěžování.

MOBILITA RAMEN A SÍLA STŘEDU TĚLA
25.7. 13:30 - 16:00

Ramena jsou nejmobilnějším kloubem v těle a to z důležitého důvodu - aby naše ruce mohly hmatat, držet, házet, psát, gestikulovat anebo se houpat ze stromu na strom. Náš životní styl se mění a člověk ruce už nevyužívá v takovém rozsahu jako kdysi naši předkové. Na tomto workshopu se proto zaměříme právě na mobilitu ramenního kloubu, který používáme a zatěžujeme více, než vyžaduje běžný život v dnešní době. Objevíme tak nejen nový rozsah pohybu, ale naučíme se jak efektivně používat ruce a paže v jednotlivých pozicích, abychom předešli častým bolestem v ramenou a krční páteři. K silným a funkčním pažím patří také střed těla a balance na rukou, kterým se budeme věnovat ve druhé polovině workshopu.

 

NEDĚLE

OBRÁCENÉ POZICE A JAK K NIM PŘISTUPOVAT
26.7. 10:00 - 12:30

U mnoha lidí představa obrácených pozic vyvolává silnou reakci - až strach. A není se čemu divit - obrátit se hlavou dolů pro nás není přirozené, nejsme na to stavěni. Při balancování na nohách využíváme zrak, umíme se podívat dolů a to nám umožní uvědomit si, kde jsou naše nohy, ruce a střed těla. Avšak v momentě, kdy se ocitneme nohama vzhůru, se už na zrak tolik spoléhat nedá. Netušíme, kde máme nohy, kde je v pravo a vlevo, vepředu či vzadu. Musíme se tak spolehnout na to, že náš mozek umí svalstvo vědomě ovládat naslepo. Stejně tak, jako stání na nohách, stoj narukách, či na hlavě je třeba trénovat postupně, pomalu si vybudovat svalovou paměť a neméně důležitou důvěru v sebe samého!

Za obrácené pozice se dají považovat všechny pozice, kde se srdce nachází výše než hlava. To znamená, že už takový pes s hlavou dolů nás vlastně učí základy převrácených pozic. Mezi benefity inverzí je zlepšení krevního oběhu, srdeční funkce, zpevnění středu těla, nohou, rukou, svalů okolo páteře a hlavně, záplava endrofinů a úžasný pocit z toho, že jsme to dokázali! Na tomto workshopu se budeme věnovat tomu, jak si vytvořit správné pohybové návyky, ale i jak připravit naši mysl na obrácené pozice a balancování na rukou. Vyzkoušíme si vše od stoje na hlavě až po stojku na rukách. Workshop je vhodný pro každého. Zejména pro ty, kteří se obrácených pozic bojí!

 MOBILITA BEDRO - KYČELNÍHO KLOUBU
26.7. 13:30 - 16:00

Bedro-kyčelní kloub je obalen největší svalovou skupinou v těle. Celodenním sezením, typickým pro moderní životní styl, tyto svaly tuhnou a ztrácejí zdravý rozsah pohybu. Vše je propojené! Když se z dálky podíváme na stojícího člověka, uvědomíme si, že bedra s bedrokyčelními klouby spočívají na obou stranách těžiště těla. Jejich centrální pozice jim zajišťuje úzkou spojitost s pohybem páteře, pánevního dna a celých nohou - kolen, kotníků i chodidel. Pokud nám svalstvo v bederní části těla nefunguje správně, vznikají bolesti a potíže právě v těchto dalších částech těla. Jóga nám dává ideální prostředky na to, abychom klouby beder nejen rozhýbali, ale i zpevnili. Tím umožníme, aby nám bedra sloužily při chůzi i státní, neb pravě ony slouží jako báze pro správné držení těla.

 

CENY A REGISTRACE

1 workshop: 990 Kč (nečlen) | 950 Kč (člen)
1 celý den (2 workshopy): 1800 Kč (nečlen) | 1750 Kč (člen)
Celý víkend (4 workshopy): 3500 Kč (nečlen) | 3450 Kč (člen)

Registrace standartně přes náš ROZVRH.

STORNO PODMÍNKY

Bezplatné odhlášení z kurzu je možné nejpozději 7 dní před jeho začátkem. Peníze budou zájemci vráceny na stejný účet a ve stejné formě, jakou byl workshop placen. V případě absence či odhlášení později než 7 dní před kurzem klient nemá nárok na vrácení kurzovného a studiu Namastery propadá 100% zaplacené částky pro účely pokrytí nákladů na organizaci akce.

 TĚŠÍME SE NA VÁS!